Diğer Gıda İnsani Yardım

AFAD dost ve kardeş Afganistan halkına insani yardım ulaştırdı

Türkiye, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda Afganistan’ın Herat bölgesinde 1100 gıda kolisi dağıttı.

İhtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi ve Afganistan’daki insani yardım durumunun analiz edilmesi için Dünya Gıda Programı (WFP) Ülke Direktörü Zlatan Milisic, Afganistan Afet Bakan Yardımcısı Mohammad Qaseem Haidari ve Türk Kızılayı Afganistan Delegasyonu ile toplantılar yapan AFAD ekibi, 12 Ağustos 2018 günü çalışmalarını tamamlayarak yardımları dağıtmaya başladı.

Bu kapsamda AFAD’ın koordinasyonunda, TİKA Herat Koordinasyon Ofisi işbirliğiyle iç çatışmalardan ve kuraklıktan kaçarak kendi imkânlarıyla kurdukları kamplarda yaşayan insanlara, yetimhanelere, Darülaceze Vakfı ve Herat’ta bulunan yardıma muhtaç ailelere 1.100 gıda kolisi dağıtıldı. Gıda kolilerinin içinde 10 kg pirinç, 5 lt sıvı yağ, 3 kg toz şeker, 2 kg çay, 2 kg makarna, 3 kg kuru fasulye olmak üzere toplam 25 kg gıda malzemesi bulunuyor.

AFAD’ın Afganistan’da ihtiyaç sahibi insanların yaşadığı diğer bölgelere yönelik insani yardım faaliyetleri devam edecektir.

KAYNAK: AFAD

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Etiyopya Sağlık Alanında İnsansız Hava Araçları Kullanacak
TİKA Gönüllülerinden Mozambikli Öğrencilere Ziyaret
Suriyeli mülteci çocuklar Türk kardeşleriyle yeni okullarında

YORUM YAZ

*