İnsani Yardım STK

Afrika’da Türk bağışçıların yardımlarına sıcak teşekkür

Türk sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle bağışçılarının yardım projelerinin sürdüğü ülkede, kırsal bölgede 200 öğrenciye yapılan Kırtasiye yardımında köylüler, Türkiye ve Gambiya bayrakları eşliğinde yerel danslarla yardımseverlere teşekkürlerini sundular.

14 Şubatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Resmi davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Erdoğan’la biraraya gelen Gambiya Cumhurbaşkanı Adam Barrow’un ülkesi Gambiya halkından Türkiye’ye sıcak teşekkür.  Gerek TİKA gerekse Türk sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle bağışçılarının yardım projelerinin sürdüğü ülkede, kırsal bölgede 200 öğrenciye yapılan Kırtasiye yardımında köylüler, Türkiye ve Gambiya bayrakları eşliğinde yerel danslarla yardımseverlere teşekkürlerini sundular.

BANJUL- Gambiya’da Hollanda’da yaşayan  gurbetçilerimizin kurduğu Hollanda  Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı  ve yerel yardım kuruluşu Jemiet-ul Hayr tarafından 10 gün süren çocuklara yönelik Ağız ve diş bakımı taraması ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

1000 üzerinde çocuğun ağız diş bakımı gönüllü doktorlar tarafından gerçekleştirilirken 200 ilkokul öğrencisi ve 250 yetim çocuğa da kırtasiye ve sırt çantası teslim edildi..

Yardım faaliyetlerinin son günündeki dağıtım programında Gambiya’lı çocuklar Türk ve Gambiya Bayraklarıyla şarkılar söylediler, köylüler  renkli yerel dansları ile kendilerine ulaştırılan yardımları ileten Türkiye ve Hollanda’dan gelen yardımseverlere teşekkürlerini sundular..

Bu renkli görüntüler Gambiya’nın doğusunda başkent Banjul’a 400 km uzaklıkta bulunan Fula Kunda bölgesinde bir köyden. Köydeki bir yetim hane ve ilköğretim okuluna  Türkiye’den ve Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimizden gerçekleştirilen bağışla 200 öğrenci ve 75 yetime kırtasiye yardımı gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
TİKA’nın gönüllü elçilerinden Fas’ta sağlık taraması
TİKA’nın yenilediği sağlık merkezine ”First Lady”ler ziyareti
Sudan’da Maarif Okulları’nda mezuniyet heyecanı

YORUM YAZ

*