Diğer

Bakan Kurtulmuş’tan İnsanihaber.org’a tam not

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Tayyip Erdoğan’ın Senegal ziyaretinde heyetin temaslarını takip eden ve Afrika Türkiye ilişkileri konusunda özellikle İnsani yardım ve kalkınma projeleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmeyi hedefleyen İnsanihaber.org’u inceledi.

Sitenin kurucusu ve genel yayın Yönetmeni TRTHAber Yardım Konvoyu programı yapımcısı olan gazeteci Levent Öztürk’e  Türkiye’nin dünya çapındaki insani yardım faaliyetleri ve Türkiye’nin Afrika’daki çalışmaları hakkında özel açıklamalarda bulunan bakan Kurtulmuş, İnsanihaber.org sitesini de inceleyerek, sitenin bu alanda çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek insanihaber.org ekibine başarılar diledi.

Türkiye’nin başta TİKA kanalı ile tüm dünyada geniş bir insani yardım ve kalkınma desteği sağladığını vurgulayan Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş,”Dünyada herkes TİKA’yı tanıyor. Türkiye TİKA’sı ile Kızılayı ile AFAD’ı ile Maarif vakfı,Yunus Emre ENstitüsü  ve YTB gibi kuruluşları ile gerek insani yardım ve kalkınma gerekse eğitim ve kültür alanında önemli çalışmalara imza atıyor. Bu bir tesadüf değil bizler paylaşmanın ve yokluk içinde olanlara bir aile bireyine destek gibi karşılık beklemeden ve hassasiyetle yardım eden bir kültürün bir inancın bireyleriyiz. Afrika’da son dönemde sayın cumhurbaşkanımızın gerçekleştirdiği  ziyaretlerde gördümüz sevgi ilgi ve muhabbet bu coğrafyada tarihten gelen dostluk ve kardeşliğimizin nasıl köklü olduğunun da göstergesi ” şeklinde konuştu..

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Nijerya’da tekne alabora oldu, 21 kişi hayatını kaybetti !
Yemen’de çocukları taşıyan otobüse hava saldırısı !
Kızılay’dan 150 Gönüllüye Liderlik Eğitimi

YORUM YAZ

*