Diğer İnsani Yardım STK

Başkan Erdoğan’ın vekaleti bu yıl da Kızılay’a

2007 yılından bu yana Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen ve bu yıl 170 bin kişi adına kurban kesimi ve dağıtımı yapmaya hazırlanan Kızılay’a devletin zirvesinden destek geldi. Geleneği bozmayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan bu yıl da kurban vekaletini Kızılay’a verdi. Başkan Erdoğan’ın kurban vekaletini Genel Başkan Dr. Kerem Kınık aldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Turunç, Dr. Naci Yorulmaz ve Genel Sekreter Hüseyin Can’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Başkan Erdoğan ile bir araya gelen Genel Başkan Kınık, Kızılay’ın çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Görüşmede Başkan Erdoğan, kurban vekâletini de Kızılay’a verdi.

Kabule, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da katıldı.

“Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla kuban kampanyasını yürüten Kızılay, siyasilerden de  destek alıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda kurban vekaletini Türk Kızılay’a verdi.

Kızılay’ın çalışmalarını yakından takip eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da kurban vekaletini Kızılay’a vererek örnek bir tavır sergiledi.

KAYNAK: KIZILAY

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Dünya yardım örgütleri seks skandallarıyla çalkalanıyor
Türk vekillerinden Arakanlı sığınmacılara ziyaret
BM’den Göçmen Akınına Uğrayan Ekvador’a Destek !

YORUM YAZ

*