İnsani Yardım

BM’den Endonezya’daki 70.000 çiftçi ve balıkçıya Tsunami desteği !

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım örgütü FAO deprem ve Tsunamiden etkilenen 70 bin çiftçi ve balıkçıya malzeme tohum ve ekipman desteği sağlıyor. Organizasyondan yapılan açıklamada Tsunami,nin vurduğu balıkçı köyleri ile iç bölgelerdeki tarım yapan çifçi ailelerin ihtiyaçlarının önümüzdeki 3 ay boyunca karşılanacağı belirtildi.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu FAO Endonezya’da Deprem ve ardından yaşanan Tsunamiden etkilenen 70 bin çiftçi ve balıkçıya acil ihtiyaçları için 3 aylık destek programı başlattı. Teşkilatın resmi sitesinde verilen bilgiye göre 50 bin çiftçi ve 20 bin balıkçıya ayrılan fonla birlikte tohum ve malzeme yardımı yapılacak.

Deprem  ve Tsunami’nin vurduğu özellikle sahil kasabalarında balıkçılıkla geçinen yüzlerce aile tekneleri ve balıkçılık malzemeleri kullanılamaz hale geldiği için zor durumda. Aynı şekilde Tsunami dalgalarının sular altında bıraktığı alanlarda çiftçilik yapan ailelerde mahsullerini ve depolarındaki ürünlerini tamamen kaybetti.

Bu durumun yarattığı sıkıntıyı acil bir şekilde çözülemek üzere tespit edilen 50 bin çiftçi ve 20 bin balıkçıya FAO tarafından destek verilecek. 3 ay sürecek olan destek programı çerçevesinde balıkçıların teknelerinin onarımı ,yenilenmesi,balıkçılık ekipmanları temini sağlanırken çiftçilere de hem tohum hemde ekim araçları desteği verilecek..

Endonezya’da geçtiğimiz eylül ayı sonunda yaşanan deprem ve Tsunamide yaklaşık 3000 kişi yaşamını yitirmiş 200 bin kişi yerlerini terk ederek kamplara yerleşmişti.

 

 

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
“Sen de Gel” derneği çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Arakan mültecilerine AFAD’dan 250 bambu ev
Gambiyalı Çocuklar Türk bağışçılar sayesinde dişçi ile tanıştı

YORUM YAZ

*