Diğer

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan BM için tarihi çağrı!

BM Genel kurulunda Konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler’in kapsamlı bir reforma ihtiyacı olduğunu belirterek, 5 ülkenin temsil ettiği Güvenlik Konseyinin dünyanın dört bir yanında yaşanan insani krizlere kayıtsızlığının kabul edilemez olduğunu vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM genel kurulunda 194 ülkenin delegelerine hitap etti. Dünya 5’ten büyüktür sözünü hatırlatarak BM nin daha adil bir yönetim ve koordinasyon içinde olması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM zulmün değil adaletin temsilcisi olmalıdır. dedi.

Konuşmasında Türkiye’nin İnsani yardım faaliyetlerini ve dünyada yaşanan krizlerdeki son durumu istatistiklerle aktaran Erdoğan BM delegelerine gençlerin sorunları ve taleplerinin de ele alındığı BM Dünya gençlik Örgütü kurulmasını teklif etti ve bu örgütün merkezini de İstanbul’da oluşturulabileceğini söyledi.

Filistin mesajı

Erdoğan konuşmasında tüm dünyanın sırtını çevirdiği Filistin halkının yanında olmaya devam edecekleri mesajını da vererek Türkiye’nin insani yardım alanında dünyada ilk sırada yer almasının Türk halkının ve Türkiye Cumhuriyetinin bu konudaki hassasiyetinin göstergesi olduğunun altını çizdi.

 

 

 

 

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Nijerya’da tekne alabora oldu, 21 kişi hayatını kaybetti !
UNICEF: Yemen’de 2 bin 400 çocuk öldü !
Yemenli öğrencilere kırtasiye desteği !

YORUM YAZ

*