Çevre Mülteci

Gurbetçi’lerden Dunyaya Yardım Seferberliği ! 2017’de 3 Milyon Avro Yardım Ulaştırıldı

 

Türk gurbetçiler tarafından Hollanda’da kurulan ve 24 yıldır faaliyet gösteren Hollanda Uluslararası  İnsani Yardım Teşkilatı IHHNL (IHHHollanda) 2017’de  gerçekleştirilen bağışlarla 23 ülkeye yaklaşık 3 milyon Avro’luk yardım ulaştırdı.

 

Avrupa’da yaşayan gurbetçiler bağışlarıyla  2017 yılında 23 ülkede 3 milyon Avro’luk insani yardım ulaştırdı. Hollanda’da 24 yıl önce gurbetçilerimizin Bosna savaşı mağdurlarına destek için kurduğu Hollanda İnsani Yardım Teşkilatı IHHNL (IHHHollanda) genel merkezince yayınlanan raporda Afrika ülkeleri,Türkiye’ye göç eden Suriyeli mülteciler, Arakan’lı müslümanlar ,Afganistan,Pakistan Filistin’in aralarında bulunduğu 23 bölgede bağışçılarının destekleriyle 635 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırıldığı açıklandı.

 

Kuruluş tarafından hazırlanan raporda bağışçıların desteklerinin 2016’ya oranla %50 artış gerçekleştirdiğine vurgu yapılarak bağış yapan destekçilere teşekkür edildi.

 

Afrika’dan Asya’ya  , Ortadoğu’dan Balkanlara  Yardım Ağı

Kuruluşun Avrupa’da yaşayan gurbetçiler,Türkiye’den destek veren bağışçılara birlikte oluşturduğu 3 milyon 144 bin Avro’luk yardım bütçesi Başta Afrika ülkelerindeki yoksul halkın,Bangladeş’teki kamplarda yaşam mücadelesi veren Arakan’lı Müslümanların,Filistin’deki

Kamplarda bulunan İhtiyaç sahipleri ile Türkiye’deki Suriye’li mültecilerin ihtiyaçlarının karşılandığı projeler de   kullanıldı.

 

Çad,Somali,Nijer,Uganda,Sudan,Mali ,Filistin,Bangladeş,Endonezya,Afganistan,Pakistan gibi bir çok bölgede sürdürülen projelerde,su kuyuları açılması,eğitim,sağlık hizmetleri,yetimhaneler ve çatışamalarla,savaş mağduru olan çocukların ihtiyaçlarının karşılanması sağlandı.

 

Raporda 26671 aileye toplamda 641 ton gıda dağıtımı yapılarak  133 bin 390 kişiye ulaştırıldığı belirtilirken  toplam 10588 hisse kurban kesimi gerçekleştirildiği  bu çerçevede 41790 aileye kurban etlerinin dağıtıldığı ifade edildi. Kuruluşun 2017 insani yardım faaliyetleri raporunda Özellikle yoksul Afrika ülkelerinin en önemli sorunu olan temiz su ihtiyaçlarının karşılanması için 13 ülkede toplam 597 su kuyusu açıldığı, 208 bin 950 kişinin temiz su ihtiyacının bağışçılarının destekleriyle karşılandığı da vurguland

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
ABD yardımı kesti TİKA sahip çıktı
BM, Myanmar’a Arakan’da koşulların iyileştirilmesi çağrısı yaptı !
Afganistan’da kuraklık 275.000 kişiyi göç ettirdi

YORUM YAZ

*