Diğer

Hollandalı gurbetçilerden rekor yardım!

7 ÜLKEDE 365 BİN KİŞİYE ULAŞTILAR

Hollanda’lı gurbetçiler geçtiğimiz Kurban bayramında oluşturdukları gönüllü ekiplerle 17 Ülkede 365 bin ihtiyaç sahibine ulaştı. 14 bin 635 hisse kurban Afganistan, Somali, Gambiya ve Bangladeş gibi bir çok ülkede onbinlerce fakirin yüzünü güldürdü. Kurban bayramı öncesi düzenledikleri kampanya ile 14 bin den fazla kurban hissesi toplayan Holanda’lı gurbetçilerimiz Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden gelen yardımlarla birlikte dünyada 17 bölgede 365 bin fakire kurban eti ve yardım dağıttı.

Afganistan, Bangladeş’teki Arakan’lı sığınmacılar, Somali, Gambiya başta olmak üzere Afrika’dan Güney Asya’ya ,Balkanlardan Ortadoğuya binlerce fakir aileye Kurbanda destek olan gurbetçilerimiz bu alanda sivil toplum kuruluşu olarak bir rekora da imza atmış oldu.

Merkezi Amsterdam’da olan ve Gurbetçilerimizin kurduğu Hollanda İnsani Yardım Teşkilatı 30 üzerinde gönüllü ile farklı ülkelerdeki partner kuruluşlarla işbirliği içinde Kurban etleri ve yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Kuruluş yayınladığı grafikle yardım gerçekleştirilen bölgeleri ve yardım miktarlarını açıkladı.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Maya, protez bacakları ile yürümeye başladı
Çocuklar Uçurtma Müzesi’nde uçurtma yaptı
Nijerya’da tekne alabora oldu, 21 kişi hayatını kaybetti !

YORUM YAZ

*