Diğer

Hollandalı gurbetçilerden rekor yardım!

7 ÜLKEDE 365 BİN KİŞİYE ULAŞTILAR

Hollanda’lı gurbetçiler geçtiğimiz Kurban bayramında oluşturdukları gönüllü ekiplerle 17 Ülkede 365 bin ihtiyaç sahibine ulaştı. 14 bin 635 hisse kurban Afganistan, Somali, Gambiya ve Bangladeş gibi bir çok ülkede onbinlerce fakirin yüzünü güldürdü. Kurban bayramı öncesi düzenledikleri kampanya ile 14 bin den fazla kurban hissesi toplayan Holanda’lı gurbetçilerimiz Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden gelen yardımlarla birlikte dünyada 17 bölgede 365 bin fakire kurban eti ve yardım dağıttı.

Afganistan, Bangladeş’teki Arakan’lı sığınmacılar, Somali, Gambiya başta olmak üzere Afrika’dan Güney Asya’ya ,Balkanlardan Ortadoğuya binlerce fakir aileye Kurbanda destek olan gurbetçilerimiz bu alanda sivil toplum kuruluşu olarak bir rekora da imza atmış oldu.

Merkezi Amsterdam’da olan ve Gurbetçilerimizin kurduğu Hollanda İnsani Yardım Teşkilatı 30 üzerinde gönüllü ile farklı ülkelerdeki partner kuruluşlarla işbirliği içinde Kurban etleri ve yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Kuruluş yayınladığı grafikle yardım gerçekleştirilen bölgeleri ve yardım miktarlarını açıkladı.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Bakan Kurtulmuş’tan İnsanihaber.org’a tam not
Güney Sudan’da barış umutları artık daha güçlü
Afganistan’da korkunç bilanço. 4 yılda 10.000’e yakın ölü ve 30.000’den fazla yaralı

YORUM YAZ

*