İnsani Yardım

Kızılay Toplum Merkezlerinde Dostluk Günü Kutlaması

Türk Kızılay, 30 Temmuz Dünya Dostluk Günü kapsamında 15 farklı Toplum Merkezi ile birbirinden farklı etkinlikler düzenledi. Adana, Ankara, Bursa, Hatay, Gaziantep, İstanbul (Bağcılar), İstanbul (Sultanbeyli), İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Konya, Mardin, Mersin, Şanlıurfa Toplum Merkezleri etkinliklerinde dostluk mesajı verdi.

Kentlerde yaşayan başta Suriyeliler olmak üzere pek çok sığınmacıya ve bölge halkına 2015 yılından beri psikolojik destek, koruma, geçim kaynağı geliştirme ve sosyal uyum desteği sağlayan Türk Kızılay Toplum Merkezleri, 30 Temmuz Dünya Dostluk Günü nedeniyle birbirinden farklı etkinlikler düzenledi.

Her yaş grubundan yararlanıcıların ve gönüllülerin katıldığı şenlikler ve “paylaşmak” temalı etkinlikler, Dostluk sergileri, uçurtma şenliği organize edildi, Toplum Merkezleri arasındaki dostluğu pekiştirmek amacı ile mektup arkadaşlığı çalışması yapıldı. Benzer sebeplerle ülkelerini terk etmek zorunda kalan insanların duygu ve düşüncelerini birbirleri ile paylaşabilecekleri bir ortam oluşturan mektup arkadaşlığı belirli aralıklarla yapılmaya devam ediliyor.

Mardin’de ise Toplum Merkezine komşu Türk ve Suriyeli 8 esnaf ile ticaret ve esnaflık kültürü üzerine sohbet edildi, karşılıklı bilgi alışverişi sağlandı.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Meclis Başkanı’nın Kurban Vekaleti Kızılay’a !
Maya, protez bacakları ile yürümeye başladı
Afganistan’a dost eli kardeşlik desteği

YORUM YAZ

*