Diğer Gıda İnsani Yardım Mülteci Savaş STK

Kızılay’dan 150 Gönüllüye Liderlik Eğitimi

Kızılay tarafından Antalya’da düzenlenen “Gençlik Kampları Liderlik Eğitimi” programı kapsamında 25-45 yaş arası 150 gönüllüye liderlik eğitimi verildi.

Her yıl binlerce başarılı gence tatil, eğitim ve kültürel birikim imkânı sunan Türk Kızılayı, bu kamplarda görev alacak liderleri de detaylı bir eğitim programı ile göreve hazırladı. Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Antalya’da düzenlenen “Gençlik Kampları Liderlik Eğitimi” programına katılan 25-45 yaşları arasındaki 150 gönüllüye ilk yardım, temel afet bilinci, Kızılaycılık, gençlik kamplarında işleyiş, kan bağışı ve kök hücre bilgilendirmesi ile drama, el sanatları, halk oyunları, spor, müzik ve lojistik branşlarına yönelik eğitimler verildi. Lider olarak görev alması uygun olan katılımcılar Kızılay Gençlik Kamplarında görevlendirilecek.

Liderleri yalnız bırakmadılar

Antalya’da gerçekleştirilen lider eğitim programına Kızılay üst düzey yöneticileri de katıldı. Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Denetim Kurulu Üyesi İlhami Yıldırım, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan eğitmenleri yalnız bırakmadı. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın da eğitim programı veda gecesine katılarak Kızılay Gençlik Kamplarının önemine değindi.

Kamplar Yaz Tatili Döneminde Hizmet Verecek

Yaz tatili döneminde açılacak olan Kızılay Gençlik Kamplarına kizilay.org.tr ve Kızılay şubelerinden başvurulabilecek. Kamplardan şehit ve gazilerin çocukları, TEOG’da dereceye girenler, okullarında başarı sağlayan öğrencilerin yanı sıra çok sayıda genç faydalanabilecek.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Libya’da 2 Bin Mülteci Zorla Yerlerinden Edildi !
Türkiye devreye girdi kriz çözüldü: Gazze’ye 1 Milyon Dolar acil yardım!
Endonezya’da deprem can aldı !

YORUM YAZ

*