Diğer Editörden Mülteci

Libya’daki göçmenler için tahliye çağrısı

Trablus’ta devam eden çatışmalarda 60 kişi yaşamını yitirdi.Geçici ateşkes ilanı ardından Trablus’taki göçmen kamplarında bekletilen Afrikalı sığınmacıların hayati tehlikeleri olduğu ve tahliye edilmeleri gerektiği çağrısı yapıldı.

Uluslararası göçün en önemli geçiş noktalrından olan Akdeniz mülteci krizinin çıkış noktası Libya’da binlerce Afrikalı göçmen sığınmacı kamplarında çatışmaların ortasında kaldı.

Orta Afrika ve sahra ülkelrinden Libya’ya oradanda Akdeniz üzerinden avrupa’ya ulaşmaya çalışan binlerce sığınmacı Libya’da Trablus civarındaki kamplarda tutuluyor. Son dönemde Trablusta hükümet güçleri arasında çıkan çatışmalarda 5 ayrı kampta bulunan 2000 e yakın sığınmacı bombaların ve çatışmaların arasında kaldı.

Her gün kampların çevresinde yaşanan çatışmalar ve kamplardaki yiyecek ve sağlık hizmetlerinin durması nedeni ile binlerce göçmenin ölüm risk altında olduğunu ilan eden Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü bu sığınmacıların bir an önce güvenli noktalara tahliye edilmesi çağrısında bulundu…

KAYNAK: Relief Web 

 

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Uluslararası Göçmenlik Örgütünden Türkiye’ye övgü
TİKA’nın Gönüllü Elçileri Somalili Hastalara Şifa Oldu !
AFAD dost ve kardeş Afganistan halkına insani yardım ulaştırdı

YORUM YAZ

*