Diğer Editörden Sağlık STK

Mavi Hilal Vakfı’ndan Azez’e ambulans desteği!

Uluslararası Mavi Hilal ve Kalkınma Vakfı (IBC) Fırat Kalkanı bölgesinde Sağlık Bakanlığı ile gerçekleştirdiği Protokol çerçevesinde Azez’deki sağlık merkezleride kullanılmak üzere 2 Ambulans teslim etti.

Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı bölgesindeki sağlık merkezlerinde faaliyet gösterecek tam teşekküllü iki Ambulans Öncüpınar sınır kapısında düzenlenen tören ardından Azez’de görevine başladı.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı tarafından Sağlık bakanlığına düzenlenen protokolle teslim edilen Ambulanslar Azez’deki iki sağlık merkezinde sağlık ekipleri ile birlikte faaliyete geçti.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı başkan yardımcısı Muzaffer Baca Vakıf olarak Azez bölgesinde AFAD, Kızılay ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte bölgenin ihtiyaçlarına yönelik geniş kapsamlı yardım çalışmalarını sürdürdüklerini iade ederek özellikle sağlık,barınma ve acil gıda alanında bir çok projenin bölgede sürdürülmekte olduğunu kaydetti..

1999 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan Uluslararası Mavi Hilal Vakfı BM ‘ye akredite olan ve başta Suriye olmak üzere bir çok kriz bölgesinde yardım faaliyetlerini sürdüren bir insani yardım kuruluşu.

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
TİKA’nın gönüllü elçilerinden Fas’ta sağlık taraması
Çocuklar Uçurtma Müzesi’nde uçurtma yaptı
BM eski genel sekreteri Kofi Annan hayatını kaybetti

YORUM YAZ

*