İnsani Yardım

Ramazanda gurbetten dünyaya yardım köprüsü

Türk gurbetçilerin kurduğu Hollanda İnsani Yardım Teşkilatı  (IHHNL) – 19 ülkede 20 bin fakir  aileye   Ramazan yardımı gerçekleştiriyor.

Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimiz Türkiye’den destekçilerin de katkılarıyla Ramazan da Avrupa’dan dünyanın 19 ülkesine uzanan bir yardım köprüsü oluşturdu. 19 Ülkede yoksul ailelere toplam 517  tonluk  Ramazan yardımı gerçekleştirilecek. Bu yardımlar 20 bin fakir aileye yada insani krizlerden mağdur aileye ulaştırılıyor..

Merkezi Amsterdam’da  bulunan  Türkler tarafından kurulan Hollanda Uluslararası Yardım Teşkilatı IHHNL (İnternational Humanitarian Hilfe Organization) bu yardımları dağıtmak üzere 19 ülkeye gönüllülerinden oluşan ekipleri göndererek dağıtım çalışmalarına başladı.

Başta Arakan’lı sığınmacıların bulunduğu Bangladeş’teki sığınmacı kampları olmak üzere Afganistan,Somali,Çad, Pakistan,Tanzanya,Togo, Türkiye’deki Suriye’li sığınmacılar,Uganda ve Yemen gibi çatışmalar ve açlık içindeki bölgelere ulaştırılan yardımlarla 20.000  ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırılmış olacak.

Geçen yıl Ramazanda yine 19 ülkeye toplam 516 ton yardımla 95 bin kişiye yardım ulaştırdıklarını ifade eden IHHNL Yönetim kurulu üyesi Hüseyin Gündüz, bu yılda gönüllülerinin 19 ülkeye dağılarak ramazan ayı boyunca 20 bin aileye yardımları ulaştıracaklarını söyledi.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
TİKA’nın Genç Gönüllüleri Ürdün’de
Afganistan’a dost eli kardeşlik desteği
UNICEF’ten Gazze’ye ilaç yardımı

YORUM YAZ

*