Diğer

Save the children (Çocukları Koruma Vakfı) başkanından taciz istifası

Dünyanın en önde gelen yardım kuruluşlarından Save The Children’ın başkanı Sör Alen Parker kuruluşta eski üst düzey yöneticileri hakkında yaşanan seks ve taciz skandalı soruşturmaları nedeni ile istifa etti. Parker istifasının soruşturmalara gölge düşürmemek  amaçlı olduğunu açıkladı. Parker 10 yıldır vakfın başkanlığını yürütüyordu ve Aralık ayında görev süresi sona erecekti.

Dünya İnsani Yardım kuruluşlarının en önde gelenlerinden biri olan Save The Children (Çocukları Kurtarın Vakfı) başkanı sör Alen Parker kuruluşta 2012-2015 yılları arasında üst düzey yöneticilerin seks ve taciz skandallarına karıştıkları için açılan soruşturma ardından görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İngiliz OXFAM yardım örgütü çalışanlarının ve üst düzey yetkililerinin Haiti’de karıştığı seks skandalı ardından batılı yardım kuruluşlarında peş peşe benzer skandallardan kaynaklanan istifa ve soruşturmalar peşpeşe geliyor. Dünyanın en büyük insani yardım kuruluşlarından yine İngiltere merkezli Save the Children (Çocukları Kurtarın Vakfı)  başkanı Sör AlanParker kuruluşta ortaya çıkan ve soruşturulmaya başlanan taciz ve seks skandalları ardından istifa etti.

İstifa şok etkisi yaratırken,10 yıldır kuruluşun başında olan Parker’in kendi döneminde yaşanan bu skandallarla ilgil soruşturmalara gölge düşürmemek için istifa kararı aldığı ifade edildi.

Save The Children (Çocukları Kurtarın Vakfı )  2012-2015 döneminde görev yapan üst düzey yöneticilerinin hakkında seks ve taciz skandallarına karıştıkları yönündeki ihbarlar ardından soruşturma başlatmış ve eski 3 düzey yöneticisi hakkında  başlatılan soruşturma kuruluşta şok etkisi yaratmıştı. İstifa eden Parker soruşturmanın bağımsız ve şaibesiz yürütülebilmesi açısından başkanlıktan istifasının en iyi karar olacağını düşündüğünü söyledi…

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Yemenli öğrencilere kırtasiye desteği !
Yemen’de yardım depoları vuruldu. Tonlarca un ve gıda malzemesi kül oldu!
Devlet, Ordu’daki Selin Yaralarını Sarıyor

YORUM YAZ

*