İnsani Yardım

Sen De Gel derneğinden Mustafa Kemal Atatürk Su Kuyusu

 Senegal’in Casamance Bölgesindeki Lefeu Köyünde Sen De Gel gönüllü koşucularının 2017 İstanbul maratonunda topladığı bağışlarla yaptırdığı Mustafa Kemal Atatürk Su Kuyusu’nun açılışını gerçekleştirildi.

İkinci açılış haberi ise yine Senegal’den geldi. Senegal’in Casamance bölgesindeki Tankoron Kalap köyünde Subor Boru sponsorluğunda kurulan  çok fonksiyonlu değirmenin açılışı  gerçekleştirildi.

Gambiya’nın West Coast bölgesindeki Sare Musa Köyü’nde  bağışçı  Abidin Karabulut’un merhum babası Selahattin Karabulut anısına sponsor olduğu içme suyu kuyusuda faaliyete geçti.

Güneş enerjili Su Kuyusu

Sende Gel Derneği’nin bir projesi daha son aşamaya geldi. Nisan ayı sonunda Gambiya’nın Lower River bölgesindeki Darusalam da denilen Daru Köyü’nde faaliyete başlayacak kuyu projesi güneş enerjisiyle çalışacak. Bölgede 40-45 metre derinlikten su çıktığı için bölge halkı atlarla su çekip ihtiyacını giderebiliyordu. Güneş enerjisiyle çalışan kuyudan 600 kişinin yararlanması planlanıyor. Sondaj aşaması biten proje solar sistem ve şebekenin diğer bölümlerinin kurulumunun ardından faaliyete geçecek.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Sınır Tanımayan Doktorlar’dan Doğu Guta çağrısı
İHH’dan ”Dünya İnsani Yardım Günü” açıklaması
Devlet, Ordu’daki Selin Yaralarını Sarıyor

YORUM YAZ

*