Çevre İnsani Yardım STK

Senegalli Türkiye mezunlarından Türkiye’ye teşekkür

Yurdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinde Türkiye’den burs alarak farklı üniversitelerden mezun olan Senegalliler başkent Dakar’da Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle ‘’Senegalli Türkiye Mezunları Derneği’ni açtı. Senegalli Türkiye mezunları  derneği genel sektreteri Mamodiu Saliu bakan Kurtulmuş’a Türkiye’ye eğitimlerine verdiği destek için teşekkür ettiklerini söyledi.

 

İnsani Haber Dakar – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Afrika ülkesini kapsayan ziyareti çerçevesinde 3. Durağı olan Senegal’de Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle açılan ‘’Senegalli Türkiye Mezunları Derneği’’ açılışında Türkiye’den mezun olarak kendilerine iş kuran  Senegalliler den Türkiye’ye teşekkür mesajı .

 

Türkiye’de farklı üniversitelerde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği ile burs görerek mezun olan ve her biri kendine iş kuran yada  Senegal’de önemli mevkilerde yer alan mezunlar ‘’Senegalli Türkiye Mezunları Derneği’’ çatısı altında toplandı. Derneğin açılış töreninde kurdelayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika gezisine eşlik eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri başkanı Dr Ali Eren,AFAD başkanı Mehmet Güllüoğlu ve YTB başkanı Mehmet Köse kesti.

 

Açılış ardından Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyet dernek binasında Türkiye Mezunu Senegallilerle bir araya geldi. Bakan Kurtulmuş’a bilgi veren YTB başkanı Mehmet Köse 2012 – 2017 yılları arasında 90 Senegalli öğrencinin burslandırıldığını halen 42’si Türkiye Burslusu olmak üzere 163 Senegalli  öğrencinin Türkiye’de öğrenimini tamamladığını aktardı. 2017 ‘de 42 Senegalli Türkiye’deki öğrenimlerini tamamlayarak mezun oldu.

 

Türkiye’den gelen heyetle birlikte olan Senegalli Türkiye mezunları Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a teşekkür ederek Türkiye’nin eğitimlerine verdiği desteğe minnettar olduklarını ifade ettiler..

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Afganistan’a dost eli kardeşlik desteği
BM’den Endonezya’daki 70.000 çiftçi ve balıkçıya Tsunami desteği !
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık İle Papa Franciscus Vatikan’da Görüştü

YORUM YAZ

*