İnsani Yardım Savaş

Sınır Tanımayan Doktorlar’dan Doğu Guta çağrısı

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü Doğu Guta’da destekledikleri hastanelere 5 günde 2500 den fazla yaralının getirildiğini duyurarak hastanelerde tıbbi malzemelerin tükenmek üzere olduğunu ‘’saldırılar bir an once durdurulsun’’ çağrısında bulundu..

Doğu Guta’da rejim güçlerinin ablukasındaki Doğu Guta’da çoğunluğu kadın ve  çocuk olmak üzere 5 günde 2500 den fazla yaralının hastanelere getirildiği ve tıbbi malzeme  kalmadığı için yaralılara acil müdahalenin bile yapılamayacak duruma geldiği açıklandı.

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü twitter hesabından yapılan paylaşımda rejim güçlerinin hastaneleri de hedef aldığı vurgulanarak  destekledikleri hastanelerde  gelen yaralılara müdahalenin neredeyse imkansız hale geldiği vurgulandı.

Ağır bombardıman altındaki kentte hastanelerde ilaç ve acil yardım malzemelerinin tükendiği belirtilerek, günlerdir aralıksız olarak yaralılara müdahale eden ve  onları hayata döndürmeye çalışan sağlık görevlileri ,gönüllüler ile  doktorların da  güçlerinin tükendiği  gerek fiziksel gerekse psikolojik olarak daha fazla çalışamayacak duruma geldikleri duyuruldu. Yapılan çağrıda ateşkese ragmen devam eden saldırıların bir an once durudurularak hastanadeki yaralılara acil tıbbi yardım sağlanması istendi..

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Uluslararası Mavi Hilal Vakfı’ndan eğitim atağı
UNICEF: Yemen’de 2 bin 400 çocuk öldü !
İHH’dan ”Dünya İnsani Yardım Günü” açıklaması

YORUM YAZ

*