İnsani Yardım

TİKA Başkanı Çam, Gambiya’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyet, temaslarda bulunmak üzere geldiği Gambiya’da Devlet Başkanı Barrow tarafından kabul edildi.

Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow, şubat ayında Türkiye’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık düzeyine çıkardığını belirtti. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyet, temaslarda bulunmak üzere geldiği Gambiya’da Devlet Başkanı Barrow tarafından kabul edildi. Ziyaret çerçevesinde TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Barrow, Türkiye’nin Banjul Büyükelçisi İsmail Sefa Yüceer ve Dışişleri Bakanı Ousainou Darboe ile bir araya geldi.

Görüşmede, Barrow, şubat ayında Türkiye’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık düzeyine çıkardığını kaydetti.

Türkiye’nin sağlık alanında

Gambiya’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini ileten Barrow, “Çam’ın buraya gerçekleştirdiği ziyareti Türk hükümeti ve Erdoğan’ın bize her konuda yardımcı olacaklarını simgeliyor.” dedi.

Barrow, Türkiye’nin Gambiya devlet hastanesini yenileceğini ifade ederek, ülkenin ulusal meclisini genişletmesine de yardımcı olacağını söyledi. Türkiye’nin Banjul Büyükelçisi Yüceer ise İslam Birliği Teşkilatı Konferansına ev sahipliği yapan Türkiye’nin, 2019’da Gambiya’nın ev sahipliği yapma konusunda da yardımcı olacağını ifade etti.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Arakanlı Müslümanlar İçin Kızılay’dan 1.000 Barınma Ünitesi !
BM Yetkilileri “Çocuk Haklarına Saygı” Çağrısında Bulundu
Londra’daki Pakistanlılardan Suriye’ye insani yardım

YORUM YAZ

*