Diğer Editörden İnsani Yardım STK

TİKA’dan Kolombiyalı öğrencilere ulaşım desteği!

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kolombiya’nın El Charco Belediyesinin merkezinden uzak bölgelerinde yaşayan 300 öğrencinin okula ulaşımlarını kolaylaştırmak için El Charco La Tribuna okuluna iki  adet bot temin edildi. 

Kolombiya’nın Ekvador sınırında bulunan Narino eyaletinde yer alan El Charco kasabası pasifik kıyısında bulunan haliçlerin içinde yer alıyor. Kolombiya’nın ekonomik olarak en az gelişmiş bölgelerinden olan El Charco’da Afro-Kolombiyalı ve Amerikalı yerliler yaşıyor. Ulaşımın nehir taşımacılığıyla sağlandığı bölgede 7 ile 17 yaş aralığındaki öğrenciler okullarına ulaşabilmek için kalaslardan yapılmış kanoları kullanıyordu.

El Charco Belediyesinin talebi üzerine TİKA bölgede yaşayan 300 öğrencinin okullarına ulaşımlarını sağlamak için Kapadokya ve Fatmagül adlı 2 adet bot temin etti. Botların teslim töreninde konuşan El Charco Belediyesi temsilcisi Emerson Micolta, “Ülkemizin ücra bir köşesinde yer alan bu bölgeye büyük bir sevgi ve şefkat ile bot desteğinde bulunan Türkiye’ye sonsuz şükranlarımızı gönderiyoruz” dedi. 

Nehrin karşısında bulunan okuluna gitmek için daha önce kanoları kullanan La tribuna okulu öğrencilerinden Yani Fernanda, “ Şimdi okuluma ıslanmadan ulaşabiliyorum. Türkiye halkına ve TİKA’ya çok teşekkür ederim” dedi.

KAYNAK: TİKA

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Afganistan’da camiye intihar saldırısı: En az 10 ölü !
Kızılay Toplum Merkezlerinde Dostluk Günü Kutlaması
Uluslararası Mavi Hilal’den Somali’ye su kuleleri

YORUM YAZ

*