Diğer Editörden STK

TİKA’dan Komorlu öğrencilere eğitim desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle 3 Komorlu öğrenci, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde gerçekleşen ve 10 gün süren LOCALINTERNational 2018 staj programına katıldı.

Türkiye yerel yönetimlerinin uluslararası platformda tanıtılması ve yerel yönetimler arasında bağların güçlendirilmesi amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Local International 2018 yılı staj programına 27 ülkeden 40 öğrenci katıldı.

Program boyunca öğrenciler, yerel yönetimlerin temel ilkeleri, Türkiye’de ve dünyada yerel yönetim sistemi, belediyelerin görevleri, belediyelerin mali yapısı, mahalli idare birlikleri ve Türkiye Belediyeler Birliği, yerel demokrasi ve katılım, yerel kalkınma gibi konularda teorik ve pratik eğitim aldı.

Yerel yönetimlerin dünyadaki temel ilkeleri ve Türkiye yerel yönetim yapısının uygulamalı anlatıldığı programda öğrenciler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, ASKİ, Altındağ Belediyesi, Kahramankazan Belediyesi, Pendik Belediyesi ve Eyüpsultan Belediyesi’ni ziyaret ederek Türkiye’yi ve yerel yönetim sistemini yakından tanıma imkânı buldu.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, staj programına katılmalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkür etti.

KAYNAK: TİKA

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Suriyeli Yetimlerden Arakan’a Yardım !
Save the children (Çocukları Koruma Vakfı) başkanından taciz istifası
Hollandalı gurbetçilerden rekor yardım!

YORUM YAZ

*