Diğer

Uluslararasi Mavi Hilal Vakfi Doğu Guta’da

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, Doğu Guta’da yıllarca kuşatma altında olan ve son bir ay içinde rejimin bombalamaları sonucu binden fazla insanın öldüğü Doğu Guta’da gıda dağıtımına başladı.

İnsani haber.org- Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Doğu Guta’da gıda dağıtımına başladı.  Doğu Guta’da yerleşik ve yardımları koordinede büyük emekleri olan ‘’Birleşik Yardım Koordinasyon merkezi’’ işbirliği içinde yürüttüğü gıda yardımı günde 1000 aileye gıda iletmeyi hedefliyor.

Vakıf tarafndan resmi internet sitesinden duyurulan gıda dağıtımında çarpıcı bilgilere yer verildi. Vakıf kaynakları Elektriğin suyun olmadığı sürekli bombardıman altında yaklaşık 400 bin kişinin yaşadığı Doğu Guta’daki mutfakların yer altında olduğunu Sürekli can korkusundaki insanlar yeraltındaki sığınaklarda yaşadıklarını ifade ediyorlar.

Genellikle pilav ve çorba şeklinde hazırlanan yemekler, vakf ve konsey gönüllülerince yeraltında sığınaklarda yaşayan insanlara ulaştırılıyor.

Gıda ulaşımı genellikle bombardımanın durduğu gece saatlerinde gerçekleştiriliyor.

Açlık sınırında salgın hastalıkların pençesinde ve hergün ölüm korkusuyla yaşanılan Doğu Guta’da  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı başlattığı yardımlara destek bekliyor.

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Afganistan’da korkunç bilanço. 4 yılda 10.000’e yakın ölü ve 30.000’den fazla yaralı
İHH’dan ”Dünya İnsani Yardım Günü” açıklaması
Türkiye Arakanlıları yanlız bırakmadı

YORUM YAZ

*