İnsani Yardım Sağlık

UNICEF’ten Gazze’ye ilaç yardımı

Gazze’de İsrail’in protesto gösterileri sırasında 60 kişiyi katlettiği Gazze’de yaşanan ilaç sıkıntısı giderek büyüyor. 1000 den fazla çocuğunda yaralandığı ifade edilen bölgeye UNİCEF 2 TIR dan oluşan ilaç ulaştırdı..

Gazze- Gazze’de ABD’nin KUDUS’e büyükelçilik açmasını protesto eden gruba İsrail güvenlik güçlerinin ateş açmasıyla 60 kişi hayatını kaybederken aralarında çocuklarında bulunduğu 3000 bine yakın kişi de yaralanmıştı.

İsrail’in ablukası ve Mısır’ında kapılarını kapalı tutması nedeni ile sağlık merkezlerinin ilaç ve medikal malzeme sıkıntısı yaşadığı Gazze’ye UNİCEF tarafından ilaç yardımı yapıldı. 1000 üzerinde çocuğun yaralandığı ifade edilen Gazze’deki kliniklerde acil müdahalede kullanılacak ilaç ve malzemeler teslim edilirken UNİCEF yetkilileri durumun giderek dahada kötüleştiğini vurguluyorlar.

UNİCEF çocukların gösterilerde hedef olmasının kabul edilemez olduğu kadar bu gösterilerde çocukların en ön saflarda yeralmalarının da çok daha büyük bir tehdit yarattığını belirttiği açıklamasında yıllardır ablıka altında olan Gazze de her 4 çocuktan birinin psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunu duyurdu..

PAYLAŞ
Aynı kategorinin diğer haberleri...
Başkan Erdoğan’ın vekaleti bu yıl da Kızılay’a
Somali’de engelli çocukların tekerlekli sandalye sevinci!
Suriye Sınırında Yardım Seferberliği

YORUM YAZ

*